niedziela, 17 października 2021

BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa

 PANOWIE!!! Sprawa jest. Bardzo ważna!!

Październik to miesiąc świadomości raka piersi. I jest też zadanie dla Was bo jest kampania "BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa". Dobrze gdy kobiety same badają swoje piersi, ale Wy też możecie im w tym pomóc. Nie wiecie jak? Nie ma sprawy! Podpowiem!1. WSPARCIE KOBIET

Trening dla mężczyzn chcących wesprzeć kobiety.

  • Jako mężczyzna/ojciec/przyjaciel/partner bądź przykładem w dbaniu o własne zdrowie. Będziesz wtedy wiarygodny w zachęcaniu do regularnych badań piersi bliską Ci kobietę.
  • Przypomnij swojej córce, przyjaciółce, żonie o comiesięcznym samobadaniu piersi. To krótkie domowe badanie może uratować ich piersi i życie. Największym prezentem, jaki możesz ofiarować swojej bliskiej kobiecie to uwaga i zainteresowanie jej sprawami. Zapytaj bliską Ci kobietę, kiedy ostatnio badała swoje piersi, kiedy była na USG piersi czy mammografii.
  • Każdy moment jest dobry, żeby zapytać bliską Ci kobietę, jak się czuje. Przy porannej kawie, przy wspólnym obiedzie a może przed obejrzeniem ciekawego filmu?
  • Zapytaj czy ostatnio coś w jej zdrowiu ją zaniepokoiło. Może czuje się słabsza, a Ty mógłbyś jej w czymś pomóc lub pójść z nią do lekarza? Znaczne osłabienie może być pierwszym sygnałem choroby nowotworowej.
  • Bliska Ci kobieta, to zapewne piękna, mądra osoba, potrafiąca doskonale o siebie zadbać. Jednak ilość codziennych wyzwań, może powodować, że czasem zapomina o swoim zdrowiu. Dopilnuj, żeby choć na chwilę się zatrzymała. Spojrzała na siebie i na swoje zdrowie z uwagą. Wspólnie dopilnujcie terminów rutynowych badań profilaktycznych raka piersi. Jeśli to dla niej ważne, możesz też towarzyszyć jej podczas wizyty u lekarza specjalisty.

Ćwiczenie 1. WSPÓLNA ROZGRZEWKA
Podejdźcie do siebie. Gdy Twoja partnerka rozbierze się od pasa w górę i umieści ręce na biodrach, poproś ją by nieznacznie pochyliła się do przodu. Teraz Ty rozpocznij dokładnie obserwować jej piersi. Przyjrzyj się czy są podobne wielkością i kształtem, bez widocznych zniekształceń na piersiach i sutkach. Zwróć uwagę, czy skóra piersi nie zmieniła koloru bądź nie marszczy się, lub nie jest napięta.
Gdybyście podczas obserwacji coś zauważyli, pójdźcie razem do lekarza specjalisty i zdajcie mu relację z obserwacji piersi.Ćwiczenie 2. PODKRĘCIE TEMPO ROZGRZEWKI
Powtórz oglądanie jej piersi, tak jak przy rozgrzewce, ale tym razem Twoja partnerka niech uniesie ręce do góry. Gdy skończysz uważnie przyglądać się jej piersiom, delikatnie ściśnij jej sutki – najpierw jeden a potem drugi.
Gdybyście zauważyli z niego wyciekający płyn, pójdźcie razem do lekarza specjalisty i opowiedzcie mu o tym.
Ćwiczenie 3. WYSOKIE TĘTNO
Idźcie razem do łóżka. Gdy Twoja partnerka położy się na plecach, Ty pod jej lewy bark i głowę wsuń zwinięty ręcznik lub poduszkę. Gdy ona włoży rękę pod głowę, Ty rozpocznij badanie delikatnie naciskając trzema środkowymi palcami jej lewą pierś. Zataczaj drobne kółka wzdłuż piersi z góry na dół. Pamiętaj o zbadaniu obszaru od pachy do mostka. Zmieńcie pozycje i w ten sam sposób dotykaj piersi prawej.
Gdybyście podczas treningu wyczuli zgrubienie, towarzysz swojej partnerce podczas wizyty u lekarza specjalisty..


Ćwiczenie 4. POD PRYSZNICEM
Najłatwiej bada się piersi, gdy ich skóra jest wilgotna. Idźcie po prysznic. Gdy Twoja partnerka uniesie ręce za głową Ty trzema środkowymi palcami delikatnie zataczając kółka naciskaj wzdłuż jej piersi z góry na dół. Badajcie piersi pojedynczo.
Gdybyście podczas treningu pod prysznicem wyczuli zgrubienie, nie zwlekajcie z wizytą u lekarza specjalisty.


Ćwiczenie 5. REGULARNOŚĆ
Regularny, comiesięczny trening badania piersi pozwoli Wam na dokładne poznanie piersi, a dzięki temu jak najszybsze wychwycenie niepokojących zmian i zgłoszenie się do lekarza specjalisty w odpowiednim momencie.
BreastFit, to dyscyplina sportu, którą możecie zacząć uprawiać już dziś… to taki prosty sposób, żeby zadbać o zdrowie partnerki.
Dodatkowe informacje znajdziecie na stronie organizatora kampanii "BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa"
Koniecznie dajcie znać w komentarzu co sądzicie o takim treningu!?Brak komentarzy:

Prześlij komentarz