niedziela, 15 lutego 2015

Kilka ciekawych książek


Otrzymałem ostatnio kilka ciekawych książek i chciałbym się z Wami podzielić moją opinią na ich temat. Muszę przyznać, że praktycznie cały weekend upłynął nam pod znakiem tych właśnie książek. Spędziliśmy wspólnie chwile podczas gotowania i podczas domowych sztuczek magicznych. Mama i Ziuzina były zaskoczone czarami Bączka.


Na pierwszy rzut poszła książka "Magik Mike prezentuje. Sztuczki magiczne". Muszę przyznać, że podchodziłem do niej ze sporą rezerwą bo bałem się, że Bączek (6,5 l.) nie poradzi sobie z tymi sztuczkami. Ale... 128 kolorowych stron podzielonych na 6 działów:

  1. Sztuczki karciane.
  2. Sztuczki z monetami.
  3. Czas na show!
  4. Magia umysłu.
  5. Papierowa magia.
  6. Sztuczki stolikowe.
W każdym dziale dokładnie opisane i narysowane krok po kroku sztuczki. Łącznie jest ich 56 więc każdy znajdzie coś dla siebie - jest z czego wybierać. Nam najbardziej do gustu przypadły te z kartami i z monetami. Bączek sam na podstawie rysunków starał się zrozumieć sztuczkę. W większości się udawało. Kilka razy musiałem pomóc czytając opis. 3-4 godziny zabawy pewne. Po tym czasie książka poszła w odstawkę na 2 tygodnie, po czym znów wróciła do łask. Kolejny weekend z magicznymi sztuczkami za nami. Bączek przygotował całe przedstawienie dla Mamy i Siostry. Obie były pod wielkim wrażeniem.
Uważam, że książka jest ciekawą i godną polecenia pozycją na długie zimowe wieczory lub na deszczowe dni. Kilka godzin zabawy, ćwiczeń manualnych i umysłowych, trening pamięci i liczenia. Świetna zabawa z Dziećmi.
Cena 23.90 zł.
Kolejne dwie pozycje to nowości z serii "Mały mistrz kuchni". Zarówno "Proste przepisy" jak i "Udane przyjęcie" to książki w twardej okładce zawierające po 20 przepisów. Ładne, czytelne zdjęcia pokazujące krok po kroku jak wykonać danie. Sporo ciast, babeczek i innych słodkości więc Dzieci z pewnością je polubią. U nas furorę zrobił Strudel gruszkowo-czekoladowy. Robiliśmy go już chyba 4 razy.


 
Przepisy są rzeczywiście proste i 6-7 latek spokojnie da sobie radę sam. Ziuzina (2,5) też miała sporo zabawy pomagając Bratu. Kilka przepisów na pewno wykorzystamy na letnie pikniki za miastem. Okrąglaczki z mięsa mielonego nadają się do tego idealnie. Szkoda tylko, że około 50% przepisów to desery. Mogłoby ich być trochę mniej. Tak czy owak są to świetne książki dzięki którym spędzimy wspólnie z Dziećmi czas na przygotowaniu wspólnych potraw. Świetna zabawa i nauka gotowania. Takie coś polecam!
 Cena 16,90 zł każda.Ostatnia pozycja zainteresowała mnie szczególnie ze względu na wykształcenie. Byłem ciekaw czy można w prosty i przystępny dla Dziecka sposób wytłumaczyć co to jest pieniądz, karta kredytowa, pożyczka, ryzyko finansowe czy podatki. Muszę przyznać, że Autorowi udało się to znakomicie. Prostym i zrozumiałym dla Dzieci językiem opisane są podstawowe zasady dotyczące pieniędzy. Autor ostrzega przed nadmiernym wydawaniem i kredytami choć trudno jest mu zarzucić, że uczy skąpstwa. Bardzo podobają mi się również ilustracje Mike'a Gordon'a - są kolorowe i z humorem. Widzę, że Bączek słucha zaciekawiony i zadaje sporo dodatkowych pytań co mnie bardzo cieszy. Niestety chyba się trochę pospieszyłem wybierając tę książkę dla 6-cio latka. Po wakacjach z pewnością wrócimy do niej i wówczas łatwiej będzie mu zrozumieć pewne mechanizmy.
Cena 14,90 zł. 48 stron w twardej okładce.
Za książki dziękuję Wydawnictwu Debit. http://www.wydawnictwo-debit.pl
Wszystkie zdjęcia okładek jak i ceny książek pochodzą z dnia 15/02/2015 ze strony http://www.wydawnictwo-debit.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz